fbpx
м. Київ, вул. Пирогова, 2
info@nilos.com.ua +380 (98) 700 37 37

У блокуванні податкових накладних взято тайм-аут

У січні-лютому 2018 року підприємці зможуть трохи перевести дух та відпочити від труднощів у роботі, які є наслідком автоматичного блокування податкових накладних. Ця система працювала протягом 2017 року та багатьом підприємствам значно ускладнила роботу. Усвідомлюючи це, влада нарешті визнала, що система є недосконалою, внаслідок чого Верховною Радою України було прийнято закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році. На сьогоднішній день відповідний закон набрав чинності.

Закон, серед іншого, передбачає тимчасове скасування системи блокування податкових накладних, а разом з нею і безумовне право на податковий кредит по зареєстрованим податковим накладним. Протягом січня-лютого Уряд має розробити нові критерії блокування, після чого буде запроваджено тестовий період роботи нової системи блокування.

Перехідні норми щодо вже заблокованих податкових накладних

Заблоковані податкові накладні, щодо яких подані пояснення та копії документів до 1 грудня 2017 року, мають бути зареєстровані 2 січня 2018 року. Якщо ж пояснення подані у грудні 2017 року, то вони будуть розглянуті за правилами, що діяли до набрання чинності новим законом. При цьому якщо контролюючий орган не надає відповідь платнику податків у належний 5-денний строк, податкова накладна реєструється на шостий день.

Спори між підприємствами та контролюючими органами з цього приводу є найбільш поширеною категорією податкових справ. Нещодавно Верховний суд України прийняв декілька резонансних рішень, які здатні докорінно змінити існуючу судову практику на користь фіскалів.