fbpx
м. Київ, вул. Пирогова, 2
info@nilos.com.ua +380 (98) 700 37 37

Чи ефективно оскаржувати «ризиковість» через суд?

У разі порушенні прав більшість переконана, що потрібно звертатись до суду. Але чи завжди це раціонально?

У суперечках із податковою бізнес, зазвичай, відразу йде до суду. Тут можливі різні причини: пропустили строк на досудове оскарження, немає довіри до досудового оскарження тощо.

Більшість справ у суді з податковою: зупинка реєстрації ПН/РК і «відповідність критеріям ризиковості». Суд, зазвичай, на стороні бізнесу.

А чи можливо боротися з цими питаннями в досудовому порядку?

При статусі «ризиковий платник» блокуються всі ПН / РК і тут важливий кожен день.

Вихід із ризикових через суд триває 6–12 місяців.

Актуальна судова справа по «ризиковості»:

У середині березня 2020 р. податківці прийняти рішення про «ризиковість». Через місяць компанія використала досудовий порядок та отримала відмову. Звернулася до суду наприкінці квітня. Минуло 1,5 місяці й суд задовольнив позов, але податкова подала на апеляцію. Сьогодні справа не розглянута.

З моменту звернення до суду минуло 3,5 місяці. Рішення не набрало сили. Компанія не може звернутись у податкову для його виконання.

І це тільки апеляція, зазвичай, податкова йде й до Верховного суду.

Після виграного суду — податкова має виключити компанію з ризикових. Інше питання коли, адже податківці не поспішають їх виконувати.

З моменту прийняття рішення про «ризиковість» минуло пів року… якщо компанія й далі працює й реєструвати ПН/РК — їх заблокують. У разі розблокування через повідомлення так скаргу, скоріш за все буде відмова, а потім знову в суд.

Практика з 2018 року показує, що вийти з «ризикових» можна в досудовому порядку. Ризиковість платника — індивідуальна. Середній строк роботи з компанією — місяць. Суд ефективний за певних обставин.

Скористайтесь можливістю досудового виходу з ризикових. Наша команда вивела понад 80 компаній у досудовому порядку. Не один клієнт знову не потрапив у ризикові!

Наші переваги:

  1. 1. Перед початком роботи оцінюємо перспективу виведення кожної компанії. Беремось за роботу тільки там, де бачимо перспективу.
  2. 2. Дії погоджуються з Клієнтом.
  3. 3. Виявляємо та усуваємо причину «ризиковості».